Bitcoin Plummets w sprawie prezydenckiego zwycięstwa Joe Bidena

Po czterech długich dniach oczekiwania na przeliczenie głosów, Joe Biden został ogłoszony 46. prezydentem Stanów Zjednoczonych Ameryki.

AP News ogłosiło dzisiaj, że Joe Biden wygrał wybory w Stanach Zjednoczonych. Bitcoin Evolution spadł wkrótce po wiadomości sygnalizując początkowe obawy rynku dotyczące prezydenta-elekta.

Bitcoin Bearish na Bidena

Prezydent Trump jeszcze nie przyznał się do wyborów, ale agencje informacyjne na całym świecie ogłosiły Biden zwycięzcą wyborów prezydenckich.

Biden zdobył 284 głosy wyborcze. Do zwycięstwa potrzeba tylko 270 głosów.

Krótko po wiadomości, Bitcoin zanurzył się poniżej 15.200 dolarów po silnym biegu do nowych rocznych wzlotów w tym tygodniu.

Co się stanie z Wall Street i Crypto

Ponieważ Biden nie będzie miał kontroli zarówno nad Izbą, jak i Senatem, pakiet bodźców koronaawirusowych prawdopodobnie pojawi się później i będzie mniejszy. Wraz z nim, bardziej rygorystyczna polityka podatkowa i reformy korporacyjne zostaną pominięte, co jest korzystne dla Wall Street.

Co więcej, Wall Street wydała więcej pieniędzy na wsparcie kampanii Bidena niż zapłaciła na promocję Trumpa. Wygląda na to, że branża inwestycyjna ma się dobrze, a Biden jest prezydentem.

Niektórzy z członków kryptońskiej społeczności są również pro-Bidenem. Na przykład, jedna z największych kryptońskich giełd instrumentów pochodnych, FTX, przekazała ponad 5 milionów dolarów, aby pomóc Bidenowi wygrać.

Wpływ prezydentury Bidena na sektor finansowy i kryptoński będzie w dużej mierze zależał od postawy jego i jego zespołu.

Sam Joe był jednym z celów ostatniego masowego hack’a na Twitterze, który polegał na proszeniu ludzi o wysłanie Bitcoin’a do znanych ludzi. Po hack, Biden tweeted, że nie jest właścicielem żadnego Bitcoin, wykazując ani pozytywne, ani negatywne nastawienie do kryptokurrency.

Joe ma jednak historię wchodzenia na drogę innowacji. Kiedy był amerykańskim senatorem, pchał się przeciwko szyfrowaniu.

Kamala Harris, potencjalna wiceprezydent Bidena, nie przyszła z żadnymi oświadczeniami dotyczącymi szyfrowania, ale Ryan Montoya, który zna się na szyfrowaniu, jest w swoim zespole. Montoya był szefem technicznym w Sacramento Kings, który nagrodził swoich fanów kryptonimem.

Lael Brainard, członek Rady Gubernatorów Rezerwy Federalnej USA, jest najlepszym kandydatem nowego prezydenta na przewodniczącego Departamentu Skarbu USA. W jednej z ostatnich publikacji na temat walut cyfrowych, Brainard podkreślił, że pojawienie się Bitcoin’a wywołało obawy natury regulacyjnej, ale także wskazał na znaczenie wspierania innowacji.

Gary Gensler, były przewodniczący Commodity Futures Trading Commission, może również pomóc Bidenowi nadzorującemu Wall Street. Gensler zna się na technice i ma ogólnie pozytywne nastawienie do kryptografii, oczekując, że „gdzieś w systemie finansowym w sensowny sposób“.

Andrew Yang, wybitny zwolennik kryptoreportażu, również dołączył do obozu Bidena. Yang była wokalistką o tworzeniu przepisów przyjaznych kryptom, które mogą pozytywnie wpływać na krajobraz regulacyjny pod nową administracją prezydenta.